Aktualności

Nauka grenlandzkiego

Filmiki z lekcjami języka grenlandzkiego

04 Październik 2016 Nauka grenlandzkiego

Po dziewięciu latachna Grenlandii – krótki rachunek sumienia

Ludzie maile piszą - parafrazując słowa przeboju grupy Skaldowie - i pytają jak to jest mieszkać na Grenlandii będą Polakiem, co jest najtrudniejsze a co przyszło łatwiej. I czy mi się tam podoba. Odpowiedź nie zawsze jest prosta ale postaram się to w kilku akapitach wyjaśnić.

01 Czerwiec 2015 Po dziewięciu latachna Grenlandii – krótki rachunek sumienia

Polowania

Z doświadczenia wiemy że przy organizacji polowań nie ma miejsca na niedomówienia i nieporozumienia. Dochodzi do nich często gdy polowania organizowane są prze nie znających realiów grenlandzkich pośredników z Polski czy innych krajów europejskich. Szczegóły często omawiane są po angielsku, który nie jest najmocniejsza strona innuitow zajmujących się polowaniem i rybołówstwem.

Służymy radą i pomocą myśliwym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w polowaniu na woła piżmowego, renifera oraz zwierzynę drobną (zając polarny, pardwy). Zapewniamy bezpośredni kontakt z grenlandzkimi outfitterami oraz doradzimy w wszelkich sprawach organizacyjnych i praktycznych.

Polowania letnie połączyć można z wędkowaniem w fiordach (dorsz, łosoś) i potokach (pstrąg). Przy polowaniach zimowych na woła dodatkową atrakcją jest strzelania pardw, bielaków i lisów polarnych oraz wędkowanie na lodzie.


Polowanie zimowe na woła 09 Listopad 2012

Opis i oferta polownia zimowego na woła piżmowego.
Polowanie zimowe na woła

Reprtaż z polowania zimowego 10 Październik 2012

Początkiem kwietnia 2009 roku odbyło się pierwsze zimowe polowanie na woła piżmowego zoorganizowane przez poznajgrenlandie.pl. Oprócz pięciu wołów (potrzymujemy stuprocentową skutecznośc) padło kilka pardw, zajęcy bielaków oraz biały lis polarny. Zobacz zdjęcia (udostępnione dzięki życzliwosci polujących) Strzelano nie tylko do wołów Na lądolodzie Piękne futra Strzelano również do ptactwa Nieraz trzeba strzelac z daleka.. ...czasem mozna podejśc całkiem blisko Grupa
Reprtaż z polowania zimowego
Moje polowania na Grenlandii

Moje polowania na Grenlandii 10 Październik 2012

Nigdy przed przyjazdem na Grenlandię nie polowałem. Zobacz jak pobyt w tym pięknym kraju odminił moje poglądy na to zajęcie.
Moje polowania na Grenlandii

Polowanie na woła i renifera 10 Październik 2012

Polowanie odbywa się z łodzi i z podchodu w różnych formach. Polowanie możliwe jest zarówno z obozu jak i z hotelu. Woły piżmowe w tym okresie najczęściej występują w stadach więc myśliwi zwykle mają czas żeby się przyjrzeć i wybrać którego osobnika strzelać.
Polowanie na woła  i renifera

Wół na muszce - relacja z polowania 10 Październik 2012

W dawnej kulturze innuickiej wół piżmowy uchodził za pożądany obiekt polowań. Również w obecnych czasach polowanie na te potężne zwierzęta jest popularnym zajęciem zawodowych myśliwych grenladzkich jak i coraz większej liczby przyjeżdżających po wspaniałe trofea myśliwych z zagranicy - również z Polski.
Wół na muszce - relacja z polowania

Polskie polowanie na Grenlandii 10 Październik 2012

We wrześniu 2008 odwiedziła nas pierwsza grupa polskich myśliwych. Zobacz nasz fotoreportaż.
Polskie polowanie na Grenlandii