Aktualności

Film dokumentalny o Grenlandii

Zapraszam na zwiastun filmu dokumentalnego o Grenlandii w którego realizacji braliśmy czynny udział.

04 Styczeń 2022 Film dokumentalny o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii, tym razem dla dzieci i młodzieży.

10 Siepień 2021 Nowa książka o Grenlandii

Noc polarna na Grenlandii - oferta

zorza Sisimiut


Zorza polarna, psi zaprzęg oraz tradycyjne potrawy Innuitów

 

Jesteś ciekawy jak wygląda życie 40 km na północ od koła podbiegunowego kiedy panuje noc polarna? Światłem cieszyć można się tylko przez kilka godzin ale to nie znaczy że życie zamiera. Rybacy i myśliwi nadal wypływaja w morze a na ulicach widać przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.  Okoliczne jeziora już zamarzły co oznacza że psie zaprzęgi mogą wyjechać wgłąb lądu. Miasteczko jest pokryte śniegiem który razem z zorzą i księśżycem rozjaśnia okolice.

Ze względu na wyjątkowe w tym okresie światło za dnia (ok. 4 godziny) jest to wymarzony okres dla zapalonych fotografów. Długie noce dają niepowtarzalną szansę zrobienia wspaniałych zdjęć zorzy polarnej.

Jeżeli chcesz i możesz sobie pozwolić na ucieczkę z przedświątecznego europejskiego zgiełku i przeżyć coś zupełnie nowego i oryginalnego jest to oferta dla idealna dla Ciebie:

Sugerowana długość pobytu: sześć dni (pięć noclegów) - do ustalenia

Kiedy: dowolne dni w okresie 16.11-14.12 2016

Atrakcje:

psi zaprzęg – wycieczka psim zaprzęgiem do miejsca zwanego UFO lub na “Widok”. Na jednych saniach 2 os. plus powożący. Czas ok. 4godz.

- wyprawa na rakietach śnieżnych – ok. 4 godzinna wyprawa wgłąb lądu, destynacje i długość można dostować do chęci. Istnieje możliwość zobaczenia zajęcy bielaków, lisów polarnych oraz pardw.

szczegółowe zwiedzanie miasteczka (jak funkcjonuje grenlandzka osada?), wstęp do muzeum, warsztat gdzie wykonuje się pamiątki z grenlandzkich materiałów), różne instytucje itp.

potrawy grenlandzkie (dobrze i przede wszystkim w większości  własnoręcznie zaopatrzona spiżarnia to na pewno jedna z naszych najsilniejszych stron. Wieloryb, renifer, wół piżmowy, foka to typowe grenlandzkie składniki,  

- wyprawa skuterem śnieżnym – ok. 2 godz. przez część trasy będziesz miał(a) okazję sam(a) kierować skuterem

na wieczory poszukiwanie zorzy, filmy i opowwieści o Innuitach, życiu na Grenlandii oraz dla chętnych możliwość uszycia np. rękawic z foczej skóry (skóre można nabyć na miejscu) z instrukcjami i pomocą mojej żony

Uwaga: wyprawe łatwo i dość niskim kosztem można przedłużyć o pobyt w Kangerlussuaq, gdzie i tak trzeba się przesiąść przy locie Kopenhaga-Sisimiut. W Kangerlussuaq można wykupić wycieczkę na lądolód, po drodze istnieje duża szansa na zobaczenie wołów piżmowych oraz reniferów. Skontaktuj się z nami w sprawie szczegułów.   

Pobyt w Sisimiut można przedłużyć lub skrócić w miare potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Galeria psich zaprzgów

Zdjęcia zorzy polarnej