Aktualności

W końcu książka!

16 maja ukaże się moja książka o Grenlandii.

17 Kwiecień 2018 W końcu książka!

Współczesna Grenlandia

Filmiki o życiu codziennym we współczesnej Grenlandii.

20 Luty 2018 Współczesna Grenlandia

Jak dolecieć na Grenlandie

W dniu dziesiejszym na Grenlandię można dostać się trzema różnymi liniami. Najbardziej popularna jest linia Air Greenland, jest to rozwiązanie na dzień dzisiejszy najdroższe ale również najpewniejsze. Liniami Air Greenland dostaniemy się z Kopenhagi do obu grenlandzkich międzynarodowych lotnisk tzn. Kangerlussuaq oraz Narsarsuaq.  Z tamtąd, tymi samymi liniami możemy udać się w dalszą podróż. Lot z Kopenhagi trwa ok. czterech godzin. Wasz bagaż zostanie automatycznie przeładowany a w razie opóźnienia (a te się na Grenlandii często zdarzają) zapewniony zostanie Wam hotel. Linie Air Greenland latają również z Keflavik do Nuuk i Ilulissat.

samolot airgreenland     

Airbus A 330 lata na trasie Kopenhaga-Kangerlussuaq/Narsarsuaq

Innym sposobem dostania się na Grenlandię jest podróż liniami Air Iceland którymi dolecimy do Nuuk i Ilulissat. Aby potem dostać się do innych miejscowości zobacz jak poruszać się po Grenlandii. Przy koneczności przesiadek proszę pamiętać o zabezpieczeniu się na wypadek opóźnień które często mają miejsce na Grenlandii.

Ostatnim sposobem są "tanie linie lotnicze" Greenland Express. Tu bilety są zdecydowanie najtańsze a samoloty tych linii zabiorą Was do Kangerlussuaq i Narsarsuaq z Kopenhagi, Bilund i Aalborga (Dania). Jako że są to dość nowe linie (działają od 2014) ich oferta jest dość dynamiczna i w planach jest jej rozwinięcie do lotów z  Islandii oraz wewnątrz Grenlandii. W zeszłym roku (2014) linie te miały mnóstwo problemów z opóźnieniami i odwołanymi lotami, trudno jest mi powiedzieć jak sytuacja będzie wyglądała w przyszłości. Miejmy nadzieje że to tylko pierwsze śliwki robaczywki :-)

Dla ciekawostki podam że w planach jest również otwarcie kolejnych linii - Aluu Airlines. jest to prywatna inicjatywa i wygląda dość obiecująco. O postepach tego projektu będziemy na bieżąco informowali na naszej stronie.

W chwili obecnej na Grenlandię nie ma żadnych połączeń morskich (oprócz frachtu morskiego oraz cruiserów turystycznych)

______________________________________________________________________

Zobacz również:

Grenlandia - informacje ogólne

Kiedy przyjechać na Grenlandię