Aktualności

Film dokumentalny o Grenlandii

Zapraszam na zwiastun filmu dokumentalnego o Grenlandii w którego realizacji braliśmy czynny udział.

04 Styczeń 2022 Film dokumentalny o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii, tym razem dla dzieci i młodzieży.

10 Siepień 2021 Nowa książka o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii
10 Siepień 2021

Kochani!

Z dumą prezentujemy naszą nową książkę Listy z Grenlandii. Aby nie musieć iść na żadne kompromisy co do treśći i wyglądu książki, zdecydowalismy się na selfpublishing.

Książka o Grenlandii

Można powiedzieć, że „Listy z Grenlandii” to minireportaże. Narratorką jest moja najstarsza córka Alina, która urodziła się i wychowała na największej wyspie świata i pokazuje to miejsce przez swój pryzmat. Alina opowiada o arktycznej faunie i florze oraz respekcie wobec potęgi natury. Książka zawiera opisy łowienia ryb czy spotkania wołów piżmowych i reniferów. Jest również wycieczka na grenlandzki lądolód oraz fragmenty o różnicach kulturowych i wierzeniach współczesnych Grenlandczyków. Wszystkie opisywane w książce przygody wydarzyły się oczywiście w rzeczywistości co potwierdzamy licznymi zdjęciami, a zjawiska nadprzyrodzone, których nie udało sie sfotografować, zostały pięknie zilustrowane. 


Książka ma po części charakter edukacyjny, staraliśmy się w przystępny i zabawny sposób przemycić elementy geologii i glacjologii, językoznawstwa (informacje o oryginalnej strukturze języka grenlandzkiego) czy nauk przyrodniczych (spotkania ze zwierzętami występującymi na Grenlandii). 

Fabuła książki poprzeplatana jest krótkimi rozdziałami o charakterze teorytycznym (np. grenlandzkie legendy, historia Grenlandii) co według nas pozwoli młodemu czytelnikowi zagłębic się i lepiej zrozumieć świat o którym opowiada główna bohaterka.

Książkę można traktować jako przeznaczoną dla (starszych) dzieci i młodzieży, ale może też być lekturą dla osób dorosłych, które są ciekawe, jak się żyje na Grenlandii.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEST NA STRONIE www.listyzgrenlandii.pl

Na stronie znajdziecie również materiały dla nauczycieli, którzy chcieliby pracować z książką ze swoimi uczniami. Są tam również zdjęcia, których nie zawarliśmy w Listach z Grenlandii, oraz wybrane recenzje. 

Do książki dołączona jest autorska pocztówka z pozdrowieniami od autora i głównej bohaterki.

Miłej lektury!

Chętnych zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki czytanego przez główną bohaterkę.

Powrót news_archive_btn