Aktualności

Nowa książka o Grenlandii

Nowa książka o Grenlandii, tym razem dla dzieci i młodzieży.

10 Siepień 2021 Nowa książka o Grenlandii

Książka dla dzieci

Dla dzieci o Grenlandii.

06 Marzec 2019 Książka dla dzieci

Książka dla dzieci

Książka dla dzieci
06 Marzec 2019

Ciągle pytacie, a w sumie nie ma po co trzymać tego w tajemnicy. Niedawno, razem z Aliną,  zacząłem prace nad nową książką. Tym razem zmieniam nieco styl i podejmuję się nowego wyzwania. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że bedzie to książka dla dzieci, prawdopodobnie w wieku 10-14 lat. Oczywiście o życiu Grenlandii. 

Chyba wszyscy znają Anaruka, chłopca z Grenlandii, który wolał zajadać się mydłem, aniżeli skosztować pysznej czekalody. Książka ta wydana została w 1937 roku i wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem wśród nauczycieli języka polskiego, którzy wybieraja ją jako lekturę obowiązkową. Chyba nadszedł jednak czas by pokazać polskim dzieciom trochę bardziej współczesną Grenlandię, jakże różną od tej z książki Czesława Centkiewicza. Wbrew panującej opinii autor ten najprawdopodbniej nigdy nie postawił swojej nogi na największej wyspie swiata, a pisząc o Anaruku opierał się o na opowieściach o życiu na Grenlandii zaszłyszanych podczas swojego pobytu w Norwegii. Z tej formy przekazu wynikło kilka zabawnych nieporozumień, między innymi błędne imie naszego małego bohatera. (Całe wyjaśnienie przeczytasz w moim reportażu o Grenlandii Nie mieszkam w igloo)

Aby śledzić postępy nad książką oraz mieć wgląd w codzienne życie na Grenlandii zapraszam na nasz fanpage na Facebooku oraz profil na instagramie. To tam publikujemy najwięcej, strona internetowa zrobiła się niestety nieco "ociężała". 

Jeżeli macie jakieś propozycje, sugestie lub rady co do nowej książki, która jest dopiero w powijakach, serdecznie zapraszam do kontaktu.

______________

Update: Nowa książa dla dzieci i młodzieży do kupienia na www.listyzgrenlandii.pl

Zapowiedź nowej książki zobaczyć można tutaj. 

Powrót news_archive_btn